1. Яка максимально можлива кількість предметів для вибору?
  У 2022 році кожен зареєстрований учасник має право за рахунок коштів державного бюджетупройти тести  щонайбільше з п’яти навчальних предметівУчасник також має змогу скласти тести з більшої кількості предметів за кошти фізичних і юридичних осіб.

 

 1. Які предмети ДПА є обов’язковими і чи впливає заклад освіти на вибір інших предметів?
  Для державної підсумкової атестаціїучні (слухачі, студенти) закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які у 2022 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти, мають обрати 4 навчальні предмети:
 • українська мова (усі завдання сертифікаційної роботи) або українська мова і література (субтест «Атестаційні завдання») – обов’язково;
 • математика (за рівнем навчання: стандарт або профіль) – обов’язково;
 • історія України (субтест “Період XX – початок XXI століття”) або іноземна мова (за рівнем навчання) – лише за вибором учасника;
 • один із навчальних предметів, зазначених у Переліку – лише за вибором учасника.

 

 1. Чому для вибору предметів рекомендують ознайомлюватися з Умовами прийому до закладів вищої освіти?
  Додаток 4 до Умов прийому містить єдиний для всіх закладів вищої освіти України перелік конкурсних предметів на кожну зі спеціальностей. Тому вже зараз можна зорієнтуватися на які спеціальності потрібна лише українська мова, а які спеціальності потребують складання тесту з української мови і літератури., яким є другий предмет та третій предмет із запропонованих на вибір. Це дасть змогу правильно обрати комбінацію обраних предметів для вступу на омріяну спеціальність.

Радимо ознайомитися з Умовами прийому на навчання  для здобуття вищої освіти,

 

 1. Чи будуть дійсними сертифікати попередніх років?
  2022 року під час вступу до закладів вищої освіти зараховуватимуть результати зовнішнього незалежного оцінювання 2019-2022 років.

 

 1. Для вступу потрібно скласти тест з математики на профільному рівні, але учасник вивчає математику на рівні стандарту. Як правильно зареєструватися?
  При реєстрації учасник до кожного предмету буде обирати необхідні позначки. У вашому випадку для ДПА до предмета математика потрібно буде обрати рівень навчання «стандарт» та зробити відмітку, що вам цей предмет потрібен і для ЗНО. На тестуванні вам буде видано відповідний зошит і бали ви отримаєте як у 12-бальній, так і у 100-200-бальній шкалі.
  Випускники, які вивчалиматематику на рівні стандартуі не планують використовувати результати з математики для вступу до закладів вищої освіти, отримають тільки оцінку за шкалою 1–12 балів за виконання завдань сертифікаційної роботи рівня стандарту. Випускники, які вивчали математику на рівні стандарту і планують використовувати результати ЗНО з математики під час вступу до закладів вищої освіти, виконуватимуть усі завдання сертифікаційної роботи з математики рівня стандарту та профільного рівня, а як оцінка ДПА буде зараховано результат за виконання завдань 1-26, 30, 31. Такі учасники отримають результати за шкалою 1–12 балів (ДПА рівня стандарту) і 100-200 балів за рейтинговою шкалою зовнішнього незалежного оцінювання. Випускники, які вивчали математику на профільному рівні, за виконання усіх завдань сертифікаційної роботи з математики рівня стандарту та профільного рівня отримають оцінку за шкалою 1–12 балів і 100-200 балів за рейтинговою шкалою зовнішнього незалежного оцінювання.

 

 1. Чи відбулися зміни в характеристиках сертифікаційних робіт?

Так, зміни є. Зменшено як кількість завдань, так і час на виконання тесту:

 • Сертифікаційна робота з математики (завдання рівня стандарту) –  тестовий зошит буде налічувати 26 завдань різних форм, на виконання яких відведено 120 хвилин.
 • Сертифікаційна робота з математики –  тестовий зошит буде налічувати 32  завдання, на виконання яких відведено 180 хвилин.