Українським центром оцінювання якості освіти підготовлено офіційний звіт за результатами проведення НМТ у 2023 році.

З матеріалами звіту можна ознайомитися в розділі «ЗНО/ДПА. ЗВІТИ/ДАНІ». У томі ІІ цьогорічного звіту запропоновано по два зразки тестів НМТ з усіх предметів 2023 року. До одного зі зразків також наведено всі психометричні характеристики. Ця інформація допоможе вчительству краще зрозуміти специфіку поточних інструментів вступних оцінювань і, за потреби, може бути раціонально використана в освітньому процесі, наприклад, для підготовки учнівства до тестування наступного року або як частина інструментів для розгортання роботи з надолуження навчальних втрат.

Окрім офіційного звіту, у рубриці «ЗНО/ДПА. ЗВІТИ/ДАНІ» розміщено статистичні дані тестувань 2023 року. Тут ви знайдете:

  • портал відкритих даних за результатами основної сесії ЗНО 2016–2021 рр., НМТ 2022 р. та 2023 р., де подано знеособлені результати учасників;
  • офіційні звіти про проведення ЗНО 2008–2021 рр. та НМТ 2022–2023 рр. Зокрема в них оприлюднено й матеріали, що стосуються підготовки та проведення НМТ 2023 року, зведені дані про реєстрацію осіб, дані щодо вибору навчального предмета додаткового блоку.

Ця інформація дасть змогу експертам та аналітикам у дослідженнях якості середньої освіти спиратися на масові, цілісні й достовірні дані, отримані під час проведення ЗНО / НМТ.

Нагадумо, що цьогоріч результати НМТ використовувалися тільки для вступу до закладів вищої освіти в Україні й не є результатами державної підсумкової атестації. З огляду на це відповідні дані не можуть бути використані для формулювання висновків про навчальні досягнення всієї сукупності здобувачів освіти, які завершували здобуття повної загальної середньої освіти у 2022/2023 навчальному році, а також для порівняння з даними щодо результатів ДПА попередніх років.