Допуск громадських спостерігачів у приміщення пунктів проведення ЗНО, аудиторії, пункти перевірки, пункти обробки, приміщення, де проводяться засідання апеляційної, регламентних комісій, експертних комісій з визначення рейтингової оцінки, регіональних експертних груп здійснюється за наявності посвідчення, виданим регіональним центром до об’єктів, розташованих в Донецькій та Луганській областях (область зазначається у посвідченні) та документа, що посвідчує особу.

Громадські спостерігачі, делеговані піклувальними радами та батьківськими комітетами закладів загальної середньої освіти, не можуть залучатися для спостереження в пункті проведення ЗНО, де проходять оцінювання учні цього навчального закладу. Для спостереження за ЗНО не можуть залучатися близькі особи учасників, які проходять ЗНО у відповідному пункті проведення ЗНО.

Час перебування громадських спостерігачів на об’єктах спостереження не обмежується.

Кількість громадських спостерігачів та представників засобів масової інформації, які можуть бути присутніми під час проведення ЗНО, обмежується:

  • для пунктів обробки реєстраційних документів – не більше 3 осіб на один пункт обробки;
  • для пунктів проведення ЗНО – не більше 2 осіб на одну аудиторію;
  • для центрів обробки – не більше 3 осіб на один пункт обробки;
  • для пунктів перевірки – не більше 2 осіб на одну аудиторію;
  • на засіданні регламентної, експертної чи апеляційної комісій – не більше 1 особи від суб’єкта спостереження та не більше 2 осіб від одного засобу масової інформації.

Під час організації та проведення ЗНО в одному приміщенні (аудиторії) не можуть бути присутніми більше одного громадського спостерігача від однієї громадської організації чи одного органу самоврядування закладу освіти і більше двох представників одного засобу масової інформації.

Повернутись назад