Тривале навчання в дистанційному форматі спочатку через COVID-19, а згодом через повномасштабну війну, заняття в бомбосховищах під завивання сирен, а то й грюкіт вибухів, домашні завдання при свічках через відключення електроенергії, переїзди в інші куточки країни чи й вимушений виїзд із неї, постійні думки про ситуацію на фронті, переживання про рідних та друзів і ще безліч інших великих і малих викликів.

Здавалося б, у таких умовах навчатися, а головне дійсно навчитися чогось — просто неможливо. Та це не про цьогорічних учасників національного мультипредметного тесту — НМТ, як тих, хто у 2023 році завершив здобуття повної загальної середньої освіти, так і випускників шкіл минулих років! Навіть у цих надскладних умовах вони знаходили віру, сили, натхнення й показували неймовірну самоефективність, щоб упевнено рухатися до своєї мети й показати на вступному випробуванні на бакалаврські програми свій найкращий результат.

Та є серед понад чверті мільйона цьогорічних учасників НМТ ті, хто поза всяким сумнівом може пишатися собою. Це 3794 вступники, які за підсумками проходження тестування в межах основних або додаткових сесій НМТ отримали такі омріяні для кожного абітурієнта 200 балів щонайменше з одного предмета! Зазначимо, що серед них 3329 осіб стали найкращими в одному предметі, 415 — у двох  і 50 — у всіх трьох предметних тестах, які були ними обрані для проходження в межах НМТ.

Якщо поглянути на цьогорічні 200-бальні результати в розрізі десяти навчальних предметів НМТ, із яких цьогоріч проводили тестування, то найбільше учасників отримали найвищий результат за підсумками виконання тесту з математики (1905 осіб), дещо менше — з української мови (1115 осіб). Звісно, 200-бальних результатів з інших предметів було ще менше, адже тестування із відповідних предметів учасники проходили за вибором, на відміну від тестувань з української мови та математики як загальнообов’язкових.

Предмет НМТ Основна сесія Додаткова сесія Загалом
Українська мова 1095 20 1115
Математика 1871 34 1905
Історія України 273 3 276
Біологія 126 1 127
Фізика 28 0 28
Хімія 26 1 27
Англійська мова 760 54 814
Німецька мова 11 3 14
Іспанська мова 2 0 2
Французька мова 1 0 1
Загалом 4193 116 4309

Та незалежно від того, скільки 200-бальних результатів та з яких саме предметів отримав кожен із цьогорічних учасників, головним є те, що будь-який із цих результатів — це дійсно значне особистісне досягнення, це не фортуна і не лотерея, а роки наполегливої, цілеспрямованої підготовки. І тут ще раз акцентуємо: підготовки в критичних умовах останніх років… Тому без перебільшення можна стверджувати, що всі ці учасники — це гордість нашої країни. Це ті, хто з вересня стане окрасою студентського співтовариства провідних закладів вищої освіти, а вже за кілька років — локомотивом у відбудові нашої країни й перетворенні її на передову державу нашого спільного європейського дому.

Хто ж ці успішні люди, яким вдалося на цьому етапі досягти вершини? Це яскраві особистості з високим рівнем мотивації й самодисциплінованості чи скромні мрійники, які хочуть змінити світ на краще, а про себе розповідати не люблять? Чи, може, це юні дослідниці, які спробували свої сили в наукових розвідках, або ж звичайні хлопці, хто у свої 17 уже добре знається на техніці? Вони — різні, та об’єднує їх усіх віра в майбутнє України і нашу ПЕРЕМОГУ!

Історії цьогорічних учасників НМТ, зокрема тих, хто цьогоріч вишов із-за шкільної лави, цікаві й неординарні, вони надихають і доводять, що немає нічого неможливого. Головне — прагнути, працювати й щодень усвідомлювати відповідальність за власне майбутнє, майбутнє свого народу й держави. Про це ми точно знаємо з того, що нам (Українському центру) розповіли цьогорічні 200-бальники, заповнивши форму, де ми їх запитали про те, хто вони, якими вони себе бачать зараз і ким себе хочуть бачити в недалекому майбутньому, як вони готувалися до НМТ і які секрети знають, щоб подолати труднощі на шляху до успіху тощо. Тож тепер цими розповідями ми хочемо поділитися з вами. Хай вони допоможуть кожному усвідомити просту істину: досягає той, хто працює, і передусім над собою!

Чекайте вже невдовзі на нашому сайті, а також на сторінці у фейсбуку серію “Історій успіху” від цьогорічних 200-бальників.