З 18 до 27 січня 2021 року у межах граничної кількості для кожного регіону проходила реєстрація вчителів початкових класів для участі в сертифікації.
19 лютого в кабінетах учасників сертифікації розміщено листи-виклики. Незалежне тестування фахових знань і вмінь учасників сертифікації буде проведено 27 лютого у містах Маріуполь та Слов’янськ для вчителів Донецької області та у місті Сєвєродонецьк для вчителів Луганської області.
Результати незалежного тестування оприлюднюються шляхом їх розміщення в кабінетах учасників сертифікації до 17 березня 2021 року. Учасники сертифікації, які за підсумками проходження незалежного тестування набрали менше ніж 60 відсотків максимальної кількості тестових балів, вважаються такими, що не склали незалежне тестування та не допускаються до участі в наступному етапі сертифікації. Неуспішне проходження педагогічним працівником сертифікації не впливає на результати його чергової (позачергової) атестації, підтвердження наявної чи присвоєння наступної педагогічної категорії, продовження його роботи на відповідній посаді чи застосування до нього будь-яких заходів адміністративного впливу.

Реєстрація вчителів початкових класів для участі в сертифікації 2021 року буде проходити
з 18 до 27 січня  у межах граничної кількості для кожного регіону:
Донецька область – 73 вчителя
Луганська область – 29 вчителів

Правила проходження у 2021 році
незалежного тестування фахових знань та умінь учасників сертифікації

Матеріали інформаційного брифінгу «Сертифікація-2021. Питання та відповіді»
для вчителів початкових класів області за участю представників Державної служби
якості освіти України, Донецького регіонального центру оцінювання якості освіти,
департаменту освіти і науки Донецької області, Донецького обласного інституту
післядипломної педагогічної освіти

Учасником сертифікації може бути педагогічний працівник, який на момент його реєстрації для участі у сертифікації працює на відповідній посаді за основним місцем роботи, має стаж педагогічної роботи не менше двох років та зареєстрований для проходження сертифікації у встановленому порядку відповідно до пп. 7-15 Положення про сертифікацію педагогічних працівників, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України.
Метою сертифікації є виявлення та заохочення педагогічних працівників з високим рівнем педагогічної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню. Педагогічні працівники беруть участь у сертифікації виключно на добровільних засадах і можуть відмовитися від участі на будь-якому її етапі.
Для формування бланка реєстраційної картки-заяви педагогічний працівник повинен з 18 по 27 січня 2021 року скористатися веб-сервісом, розміщеним на офіційному веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Процедура реєстрації

Лист-виклик для участі в незалежному тестуванні, що містить інформацію про місце, дату та час його проведення, буде розміщено в кабінеті учасника сертифікації не пізніше 19 лютого.

Незалежне тестування фахових знань і вмінь учасників сертифікації буде проведено 27 лютого

Результати незалежного тестування оприлюднюються шляхом їх розміщення в кабінетах учасників сертифікації до 17 березня 2021 року.
Учасники сертифікації, які за підсумками проходження незалежного тестування набрали менше ніж 60 відсотків максимальної кількості тестових балів, вважаються такими, що не склали незалежне тестування та не допускаються до участі в наступному етапі сертифікації. Неуспішне проходження педагогічним працівником сертифікації не впливає на результати його чергової (позачергової) атестації, підтвердження наявної чи присвоєння наступної педагогічної категорії, продовження його роботи на відповідній посаді чи застосування до нього будь-яких заходів адміністративного впливу.

Підготовка до тестування фахових знань та умінь
Програма, характеристика тесту
Інформаційні матеріали незалежного тестування сертифікації педагогічних працівників
Незалежне тестування: розбір завдань №1-47
Незалежне тестування: розбір завдань №48-100
Бажаємо успіху!