Увага!

Реєстрацію для участі в сертифікації буде проведено з 15 до 30 січня 2024 року у два етапи:

з 15 до 25 січня — у межах граничної кількості, визначеної для кожного регіону;

з 26 до 30 січня — у межах загальної граничної кількості, визначеної наказом для кожної категорії.

Для Донецької області квота складає:

  • 55 учителів початкової школи;
  • 23 учителя математики;
  • 25 учителів української мови і літератури;
  • 11 учителів навчальних предметів громадянської та історичної освітньої галузі та/або освітньої галузі «Суспільствознавство».

Для Луганської області квота складає:

  • 21 учитель початкової школи;
  • 6 учителів математики;
  • 6 учителів української мови і літератури;
  • 3 учителя навчальних предметів громадянської та історичної освітньої галузі та/або освітньої галузі «Суспільствознавство».

Охочі зареєструватися для проходження сертифікації педагогічних працівників мають не тільки заповнити реєстраційну картку-заяву, бланк якої формується з використанням спеціального сервісу, розміщеного на сайті УЦОЯО в рубриці «Сертифікація педагогічних працівників», а й надіслати комплект реєстраційних документів на адресу, зазначену в реєстраційному повідомленні. 

Радимо потенційним учасникам сертифікації заздалегідь ознайомитися з процедурою реєстрації й підготувати комплект реєстраційних документів, зокрема довідку із закладу освіти, де вони працюють за основним місцем роботи за відповідним профілем. 

Відповіді на запитання, як підготуватися до реєстрації та що потрібно знати, готуючись до іспиту, читайте у відповідному розділі на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Міністерство освіти і науки України наказом №16 від 09.01.2024 затвердило Програму незалежного тестування фахових знань та вмінь учителів історії та громадянських дисциплін, за якою буде укладено завдання тесту для першого етапу сертифікації педагогічних працівників.  Цей етап відбудеться 14 вересня 2024 року, однак зареєструватися для участі в сертифікації 2024 року потрібно вже в січні.

Нагадуємо, що Міністерство освіти і науки України визначило категорії вчителів, які можуть пройти сертифікацію педагогічних працівників у 2024 році, та їх граничну кількість.

Із 2024 року Міністерство освіти і науки України поширює зовнішнє оцінювання професійних компетентностей на педагогів, які викладають навчальні предмети (інтегровані курси) громадянської та історичної освітньої галузі та/або освітньої галузі «Суспільствознавство» (всесвітньої історії, вступу до історії України та громадянської освіти, громадянської освіти, історії України, основ правознавства, курсів «Досліджуємо історію і суспільство», «Історія: Україна і світ», «Україна і світ: вступ до історії та громадянської освіти»). У першому тестуванні фахових знань та вмінь педагогів цієї категорії братимуть участь 500 учителів.

Окрім них, уже традиційно сертифікацію буде організовано для вчителів початкових класів (не більш ніж 1500 осіб), а також учителів математики та української мови і літератури, які забезпечують реалізацію нового Державного стандарту на першому циклі базової освіти (не більш ніж 1000 осіб кожної категорії).