ВСЕ ПРО НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЛЬТИПРЕДМЕТНИЙ ТЕСТ 2024 РОКУ

8 листопада 2023 року Верховна Рада України підтримала законопроєкт № 10092 «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2024 року».Цим документом передбачено внесення змін до законів України «Про вищу освіту», «Про фахову передвищу освіту» та «Про повну загальну середню освіту», що врегульовують питання завершення навчального року в системі загальної середньої освіти та проведення вступної кампанії до закладів вищої і фахової передвищої освіти.
Нині Міністерство освіти і науки України розробляє Порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2024 році, тобто документ, який деталізує модель вступної кампанії 2024 року.

Головне на сьогодні за повідомленням УЦОЯО:

  1. Вступні випробування на бакалаврські програми до закладів вищої освіти України буде проведено у форматінаціонального мультипредметного тесту  (НМТ)на комп’ютерній основі.
  2. У межах НМТ кожен учасник буде виконувати завдання із 4-х навчальних предметів, три з яких є обов’язковими (українська мова, математика та історія України), а один — на вибір із переліку(українська література, іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська), біологія, хімія, фізика, географія). Предмет за вибором вступник зазначатиме під час реєстрації для участі в НМТ.
  3. Новацією 2024 року є розширення переліку обов’язкових предметів НМТ історією України. На НМТ перевірятимуть знання лише за період від ХVI століття дотепер».
  4. Чотири предметних тести учасник виконуватиме в один день: два предметних тести кожен по одній годині до перерви та два предметних тести кожен по годині — після перерви.
  5. Як і минулого року, передбачено проведення двох сесій НМТ: основної та додаткової. У додатковій сесії тестування зможуть узяти участь ті вступники, які з поважних причин не пройшли тестування під час основної сесії.
  6. Тестування відбуватиметься в спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях закладів освіти – тимчасових екзаменаційних центрах(ТЕЦ), створених у населених пунктах як в Україні, так і за її межами.

До вашої уваги головне про НМТ 2024 в інфографіці

Для підготовки до НМТ радимо скористатися:

Готуємось до НМТ

ОФІЦІЙНИЙ ЗВІТ УЦОЯО ПРО ПРОВЕДЕННЯ НМТ 2023 року

СТАТИСТИЧНІ ДАНІ НМТ 2023 року