01 червня відбулося ЗНО з української мови і літератури та української мови. На українську мову і літературу явка учасників Донецької області склала 86,9%, учасників Луганської області – 87,7%.
Неочікувано низькою є явка учасників на українську мову: в Донецькій області вона склала 57,7 %, в Луганській області – 47,4%.
Із завданнями сертифікаційної роботи та правильними відповідями до тесту можна ознайомитися  02 червня на сайті УЦОЯО в розділі «ЗНО-2021. Українська мова і література» та «ЗНО-2021. Українська мова». До 04 червня будуть розміщені також схеми оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю.
Результати з української мови і літератури та української мови будуть розміщені на інформаційних сторінках учасників ЗНО до 25 червня.
Учасники, які з поважних причин не змогли взяти участі в тестуванні, можуть Протягом п’яти робочих днів із дня проведення ЗНО з певного предмета (з урахуванням дня проведення зовнішнього оцінювання та часу, необхідного на доставку документів до регіонального центру) подати до регіонального центру заяву щодо надання можливості пройти ЗНО з певного(их) предмета(ів) під час додаткової сесії, а також один із документів для підтвердження достовірності фактів та обставин, що дають можливість взяти участь у додатковій сесії (залежно від причини неучасті).
Зразок заяви (у визначені терміни на кожен предмет надається окрема заява з повним комплектом документів)